Inlägg publicerade under kategorin Auktioner

Av Bruce Wayne - 18 maj 2009 10:37

Hej!

Den in den här bilen är en tolkning från 60-talets Batman och Robin "körde" den i serietidingarna. Så det är ingen filmbil utan en seriebil. Jag gillar den skarpt. Priset är på 199.95$ Väl värt om man gillar bilen. Det jag gillar med denna bil är att den så detaljerad. Kolla in under motorhuven tex. Ett roligt objekt om man gillar detaljer.

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&item=370199967047

BW

Av Bruce Wayne - 15 maj 2009 08:48

Hej!

Nu på ebay finns en grekisk batmanbil. Har aldrig sett en så udda batman bil någonsin. Den är ful! Vad tycker du?

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&item=220310592074

BW

Av Bruce Wayne - 8 maj 2009 13:39

Hej!

Så här slutade auktionerna.

Orginal docka som har använts i Batman 1989

2000$

Jokerns orginal dräkt från Batman 1989

1500$

Catwomans dräkt från Batman Returns 1992

6500$

Mr Freeze kostym från Batman & Robin 1997

60000$

BW

Av Bruce Wayne - 8 maj 2009 13:37

Hej!

Auktionen slutade på 105kr.

BW

Av Bruce Wayne - 30 april 2009 10:25

Hej!

Om man gillar Batman och vill läsa de tidigare äventyren av karaktären. Finns nu chansen att buda på 49 nummer från 70-talet (svenska tidningar) på tradera. Det är ett bra utropspris samt en hygglig frakt. Jag funderar på att buda iallafall...

http://www.tradera.com/49-nummer-av-Laderlappen-fran-sjuttiotalet--auktion_90918082

BW

Av Bruce Wayne - 27 april 2009 11:30

Hej!

BW

Av Bruce Wayne - 26 april 2009 19:04

Hej!

Ingen ville betala 90$ för tanborsten, undrar varför?

BW

Av Bruce Wayne - 19 april 2009 18:01

Hej!

Den här tanborsten är fin. Men är den värd 90$?

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&item=120408090394

OBS!

Jag kommer inte visa någon bild på detta objekt, pga. bildrättigheter.

BW

Länkar

Fråga mig

48 besvarade frågor

Presentation

Kalender

Ti On To Fr

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
<<< Februari 2018
>>>

Tidigare år

Sök i bloggen

Senaste inläggen

Kategorier

Arkiv

RSS

Besöksstatistik

Gästbok

Ovido - Quiz & Flashcards